صفحه اصلی|اخبار|درس خارج فقه نظام سیاسی اسلام|تماس با ما
منو اصلی
اوقات شرعی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
معرفی و تاریخچه

تاریخچه و معرفی کتابخانه
کتابخانه تخصصي مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در راستاي تحقيق و پژوهش در زمينه انديشه سياسي اسلام و حکومت اسلامي در  سال  1380 تاسيس گرديد و طي اين سال ها به گردآوري و ساماندهي منابع گوناگون در حوزه هاي ولايت فقيه، فقه سياسي، حقوق اساسي، خبرگان، فلسفه سياسي پرداخته است.
مجموعه منابع کتابخانه به تفکیک شامل موارد زیر می باشد:
الف) کتب فارسی و عربي
در حال حاضر اين بخش شامل 10500 عنوان (15300 نسخه) کتب فارسي و عربي در زمینه های مختلف به خصوص علوم سیاسی، فقه سیاسی، حقوق، قانون اساسی، ولایت فقیه است و کلیه منابع مرتبط با آن با این موضوعات نیز هر ساله به این مجموعه اضافه می گردد. کلیه اطلاعات این کتاب ها در نرم افزار کتابخانه ثبت و قابل جستجو است که از طریق شبکه داخلی این مرکز قابل دسترسی می باشد. همچنین برای آگاهی از منابع موجود می توان به سایت WWW.LIB.IR  مراجعه کرد و کلیه اطلاعات کتاب های فارسی و عربی از این طریق جستجو کرد.
آمار کتاب هاي موجود کتابخانه طبق تفکيک موضوعات تخصصي عبارت است از:
-    ولايت فقيه (400 عنوان)
-    فقه سياسي (100عنوان)
-    حقوق اساسي (700 عنوان)
-    فلسفه سياسي (100عنوان)
-    خبرگان (100عنوان)
ب)کتب لاتین
در حال حاضر اين بخش شامل 170 عنوان کتب فارسي و عربي در زمینه های مختلف به خصوص علوم سیاسی، فقه سیاسی، حقوق، قانون اساسی است و کلیه منابع مرتبط با آن با این موضوعات نیز هر ساله به این مجموعه اضافه می گردد. کلیه اطلاعات این کتاب ها در نرم افزار کتابخانه ثبت و قابل جستجو است که از طریق شبکه داخلی مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری قابل دسترسی می باشد.
ج) پايان نامه ها
اين بخش در حال حاضر شامل 90 عنوان پايان نامه از مراکز دانشگاهي مختلف (مانند دانشگاه امام صادق، دانشگاه باقرالعلوم...) است.
د) نشريات و روزنامه ها
اين بخش در حال حاضر شامل 200 عنوان مجله و نشريه در کتابخانه موجود است و هدف کتابخانه تکميل شماره های نشريات موجود و اشتراک نشريات جديد مناسب برای پژوهشگاه است. در ضمن سه عنوان روزنامه نيز به صورت منظم توسط کتابخانه دريافت می گردد.
ه) جزوات و گزارشات
اين بخش در حال حاضر شامل بيش از 200 عنوان جزوه و گزارش در زمينه هاي تخصصی علوم سیاسی، فقه سیاسی، ولایت فقیه و موضوعات تخصصی دیگر است.

 

 فهرست مجلات فصلنامه حکومت اسلامی بصورت فایلهای PDF

 

 

 فهرست کتاب ها 

 

 

درس خارج
«فقه نظام سیاسی اسلام»
استاد: حضرت آیت‌الله محسن اراكی دام‌عزه

         کلیه حقوق برای مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه خبرگان مجلس محفوظ است.

صفحه اصلی|اخبار|راهنمای تنظیم و ارسال مقالات|کتاب ها|فصلنامه|درباره ما