صفحه اصلی|اخبار|درس خارج فقه نظام سیاسی اسلام|تماس با ما
منو اصلی
اوقات شرعی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آیین نامه امانت

آئين نامه امانت كتابخانه

«مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری»

 

 

 

مقررات :‌

1.         استفاده از بخش اماني كتابخانه مختص اعضاي هيات علمي و كاركنان مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری است و حق استفاده از بخش اماني مشروط به داشتن همکاری با مرکز است.

2.         منابعي كه امانت داده مي­شوند فقط محدود به كتاب (فارسي و لاتين ) است و كتابهاي مرجع,‌ نشريات ادواري, پايان نامه ­ها  را در بر نمي­گيرد.

3.         تعداد كتابهاي امانت داده شده به هر فرد و زمان امانت و تمديد به طور خلاصه  در زير اشاره شده است :‌

رديف

گروه

تعداد امانت

مدت امانت

مدت تمديد امانت

1

اعضاي هيات علمي

10

14روز

7روز

2

كاركنان مركز (به جز محققان )

3

7روز

7روز

4.          امانت گيرنده هنگام امانت گرفتن كتاب موظف به بازديد كتاب و اطمينان از صحت و سالم بودن كتاب مي­باشد. در صورتي كه در اثر استفاده نابجا خسارتي به كتاب از قبيل حاشيه نويسي , مخدوش كردن ,‌حذف مطالب, جابجايي شماره رديف و ثبت و اعمالي از اين قبيل وارد شود امانت گيرنده ملزم به جبران خسارت خواهد بود. چنانچه كتاب قابل ترميم باشد هزينه صحافي و ترميم از فرد آسيب رسان اخذ و در صورتي كه نياز به جايگزيني كتاب جديد داشته باشد هزينه جايگزيني كه شامل هزينه خريد كتاب و هزينه فهرست نويسي و آماده ­سازي مي­شود از وي اخذ مي­گردد. تعيين نوع آسيب و خسارت به عهده مسئول بخش امانت مي­باشد.

5.          مسئول بخش امانت موظف به جدا نمودن كتاب­هاي آسيب ديده بر اثر استفاده و ثبت در برنامه امانت جهت ارسال به صحافي براي ترميم مي­باشد.

6.          در صورت مفقود شدن كتاب، گيرنده ملزم به خريداري كتاب و تحويل به مخزن و پرداخت هزينه هاي فهرست نويسي  و آماده سازي  مي باشد. در صورتي كه كتاب مفقود شده در بازار موجود نباشد امانت گيرنده موظف به تهيه كپي و صحافي با جلد گالينگور و پرداخت هزينه­ هاي فهرست نويسي و آماده سازي است.

7.          تاخير در بازگشت كتابهای امانت گرفته شده در مرحله اول تا سوم موجب جريمه به ميزان هر جلد كتاب تا 7 روز به ازاي هر روز تاخير 100 تومان و بيش از 7 روز مشمول دو برابر مبلغ ذكر شده خواهد شد.

8.          تكرار تاخير در بازگشت كتابهاي امانت گرفته شده در مرحله چهارم تا ششم موجب لغو عضويت به ميزان دو برابر مدت تاخير و حداقل به مدت يك ماه مي­گردد.

9.          بخش امانت در قبال پرداخت هر مبلغي اعم ازجريمه تاخير، ‌هزينه­ هاي آسيب، فهرست نويسي و.... توسط اعضا مي­ بايست رسيدي به پرداخت كننده ارائه نمايد . بخش دوم رسيد نزد مسئول امانت نگهداري و در پايان دوره هاي مختلف نسبت به بررسي و حسابرسي اقدامات لازم صورت گيرد.

10.      تنظيم مقررات، برنامه و زمان سرويس دهي كتابخانه به عهده مسئولان كتابخانه است.

 

 فهرست مجلات فصلنامه حکومت اسلامی بصورت فایلهای PDF

 

 

 فهرست کتاب ها 

 

 

درس خارج
«فقه نظام سیاسی اسلام»
استاد: حضرت آیت‌الله محسن اراكی دام‌عزه

         کلیه حقوق برای مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه خبرگان مجلس محفوظ است.

صفحه اصلی|اخبار|راهنمای تنظیم و ارسال مقالات|کتاب ها|فصلنامه|درباره ما